•       Materská škola je jedným z útvarov právneho subjektu – Základná škola s materskou školou (ZŠ s MŠ) a tvoria ju dve elokované pracoviská v obci Chorvátsky Grob. Materské školy poskytujú celodennú výchovu a vzdelávanie s možnosťou poldennej dochádzky dieťaťa do materskej školy.

Dve elokované pracoviská Materskej školy ako súčasť ZŠ s MŠ:

• v MONAR-centre, v časti obce Chorvátsky Grob - Čierna Voda, na Rubínovej 1;
          • vedľa kmeňovej ZŠ s MŠ, v budove nad školskou kuchyňou a jedálňou, na Školskej 6

Elokované pracovisko MŠ na Rubínovej 1 sa nachádza na 2. poschodí budovy a tvoria ho dve priestranné triedy. Každá z tried má funkciu dennej i oddychovej miestnosti. Komunikačná chodba je zároveň šatňou pre deti MŠ. Hygienické zariadenie deti využívajú podľa denného poriadku a potrieb detí oboch tried. Jedlo sa deťom podáva vo dvoch zmenách v otvorenej jedálenskej časti. K materskej škole vedie schodisko i výťah. Areál detského ihriska MŠ je za budovou Monar-centra, obce Chorvátsky Grob, mimo hlavnej komunikácie. Na ihrisku sa nachádza prekryté pieskovisko, kruhový kolotoč, hojdačka, prevažovačky a lavičky. Vzhľadom k priestorovým podmienkam spravovaného detského ihriska využívajú najstaršie deti blízke obecné detské ihrisko.

Sú tu 4 kvalifikované učiteľky, 1 prevádzkový zamestnanec, ktorý sa stará o hygienu a čistenie priestorov MŠ, 1 prevádzkový zamestnanec školskej kuchyne, ktorý sa stará o prípravu a rozdávanie stravy.

Deti i pedagógovia sa pravidelne podieľajú na estetickej úprave a výzdobe interiéru MŠ. Pre deti, ale najmä ich rodičov sú určené nástenky s environmentálnym a ekologickým zameraním. Vnútorné i vonkajšie prostredie poskytuje deťom možnosti pre hrové, bádateľské (náčinie a UP k prírodovednému i fyzikálnemu poznaniu, skúmaniu, experimentovaniu) i športové aktivity. V materskej škole kladieme dôraz na dodržiavanie pitného režimu - podáva sa pitná voda.

Prevádzka v MŠ je: od 6:45 h. do 17:00 h.